EUC Laboratoře testují koronavirus

Mezi laboratoře oprávněné k diagnostice vyšetření koronaviru SARS-CoV-2 (COVID-19) patří nyní také EUC Laboratoře. Zároveň zprovoznily odběrový stan pro indikované pacienty i samoplátce v Praze na Veleslavíně, Veleslavínská 1/30, Praha 6. Umožní tak zvýšení protestovanosti české populace.

Testování v odběrovém stanu na Veleslavíně na COVID-19 je primárně určeno pro indikované pacienty praktickým lékařem nebo příslušnou hygienickou stanicí.

V případě volných kapacit odběrů lze umožnit i testování pro samoplátce.

Provozní doba stanu je denně od pondělí do pátku, a to od 8 do 12 hodin. Podmínky odběrového stanu umožňují bezpečný přístup pacientů tak, aby indikovaní pacienti nepřicházeli do kontaktu se samoplátci.

Indikovaní pacienti, kteří přijíždějí svým autem, jsou otestování přímo v něm.

Cena vyšetření pro samoplátce je 2.500 Kč. Je možné platit kartou nebo v hotovosti (je třeba mít připravenou přesnou částku). Vyšetření můžete též zakoupit předem v našem eshopu a tím zkrátit čas strávený u odběru. Po příchodu se personálu prokážete fakturou v elektronické či tištěné podobě.

Data ze zahraničí ukazují, že co nejvyšší protestovanost pomáhá se lépe s aktuální epidemiologickou situací vypořádat. Například jednu z největších protestovaností má Jižní Korea, to jí umožňuje mít situaci pod kontrolou.

Přítomnost protilátek v krvi

Aktuálně také testujeme na přítomnost protilátek v krvi metodou ELISA. Cena testu je 1.500 Kč. Více informací o testu najdete zde.

Pro další informace kontaktujte: josef.stejskal@euclaboratore.cz