Přesvědčili jsme bezmála 800 Čechů, že prevence je lepší než léčba

V květnu a v červnu jsme společně s kolegy z EUC Klinik uskutečnili pět zastávek na náměstích pěti měst. Vždy od 12 do 18 hodin měli příchozí možnost absolvovat vyšetření či konzultaci u našich odborníků z oblasti praktického lékařství, diabetologie, mamologie a laboratorního testování.

Zájemcům poskytli praktičtí lékaři pro dospělé konzultaci zdravotního stavu s důrazem na prevenci a zhodnotili výsledky měření na přístroji InBody (analýza tělesných hodnot – hodnocení tukové a svalové tkáně, stavu kostní hmoty). Diabetoložka poskytovala informace související s prevencí diabetu, ale také s vhodnou léčbou a správnými stravovacími návyky. Ve stanu mamografické prevence bylo možné, kromě konzultace s mamologem-radiodiagnostikem, se na modelu naučit správné samovyšetření prsů. Všichni přítomní obdrželi informativní kartičky s přehledem preventivních prohlídek, aby nezapomínali na prevenci, která je vždy lepší než léčba.

Na přístroji InBody jsme změřili a poskytli informace z oblasti mamologie, praktického lékařství a diabetologie téměř osmi stovkám lidí v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Opavě a Praze.

Děkujeme odborníkům z našich EUC Klinik, EUC Laboratoří a EUC Mamocenter za spolupráci při této osvětové aktivitě.

Akce se konala pod záštitou ministra zdravotnictví ČR a organizátorem byl deník Blesk.