Alergie

Ze dvou kapek krve lze vyšetřit v jediném kroku 112 různých alergenních komponent z 52 různých zdrojů alergenů. Jsou to např. pyly stromů a trav, alergeny zvířecí, hmyzu nebo parazitů v domácím prachu, dále plísně, alergie na chemické látky i potravinové alergeny (vejce, mléko, ryby, zelenina, ovoce, luštěniny, ořechy). Velmi rychle tím získáme přehled, jak pacient reaguje na široký profil alergenů.

V České republice trpí nějakou formou alergie více než 2 miliony lidí.

Alergie se u Vás může projevit v jakémkoli věku. EUC Laboratoře disponují unikátním přístrojem ImmunoCAP ISAC pro diagnostiku alergií. Široká paleta testů ISAC je vhodná i pro vyšetření v dětském věku, kde má původ řada alergických sensibilizací. Komponentní diagnostika navíc umožňuje zjistit a předpovědět možné hrozící riziko tzv. anafylaktického šoku.

Cizorodé látky, které se dostávají přes slizniční membrány dýchacího traktu, spojivky nebo kůže a gastrointestinálního traktu, spouštějí v souvislosti s reakcemi imunitního systému alergie, které se mohou projevit následujícími příznaky:

  • kýchání, výtok z nosu (rýma) a kašel
  • zčervenání očí, pocit pálení očí a pocit cizího tělesa (alergická konjunktivitida)
  • zarudnutí a svědění kůže (alergická dermatitida)
  • bolest břicha, křeče nebo průjem (potravinová alergie)

Kromě těchto akutních rizik existuje riziko, že alergické onemocnění způsobí rozvoj jiných onemocnění, například u pacientů s alergií na pyly může vzniknout bronchiální astma apod..

Před odběrem: Přijďte nalačno, nejezte cca 12 hodin, před odběrem nekuřte.

Doporučení: Je vhodné vypít ¼ litru vody či neslazeného čaje.

Výsledky: Toto specializované vyšetření je prováděno zhruba ve 2týdenních intervalech. Výsledky si lze vyzvednout asi 2 týdny po odběru krve.

Cena: 4 750 Kč

Zpět na přehled vyšetření