Balíček „BEZ RIZIKA“

Chcete vědět, zda jste byli infikováni HIV nebo Syphylis?
Tato otázka může vzniknout z několika důvodů: po nechráněném sexu, při kontaktu s tělesnými tekutinami osob infikovaných HIV nebo prostě kvůli bezpečnosti.
Anonymní a naprosto spolehlivý test.

Virus lidského imunodeficitu (HIV) se přenáší nechráněným sexuálním kontaktem, kontaminovanou krví  (např. použité injekční stříkačky). U těhotných může dojít k infekci dítěte před porodem, v jeho průběhu nebo po porodu.  Virus je původcem AIDS, syndromu snížené imunity organismu. V důsledku snížené imunity pak sebemenší onemocnění představuje pro pacienta velké nebezpečí.
Syfilis je infekční onemocnění šířené primárně pohlavním stykem. Pokud není včas léčeno, vyvíjí se dále ve stále závažnější a komplikované onemocnění.

Vyšetření HIV je dvoufázové, v případě negativního výsledku jej laboratoř vydá do druhého dne, v případě nejasného či reaktivního výsledku jej posílá do referenční laboratoře ke konečnému vyjádření.
Syfilis lze testy z krve detekovat  zhruba od 4. - 5. týdne po infekci, některé  protilátky  přetrvávají během celého života a i po úspěšné léčbě.

Tato vyšetření vyžadují ZÁLOHOVÉ UHRAZENÍ konfirmačního poplatku pro případ nutnosti doplnění vyšetření v referenční laboratoři.

Cena: 690 Kč

Zpět na přehled vyšetření