Infolinka: +420 226 224 970, PO-PÁ 9:00 - 21:00

O nás

EUC Laboratoře poskytují spolupracujícím lékařům, zdravotnickým zařízením a pacientům širokou nabídku vyšetření v oborech klinické biochemie, hematologie a transfuzního lékařství, klinické imunologie a lékařské mikrobiologie, včetně specializovaných vyšetření mikrobiologické molekulární diagnostiky (PCR, PCR v reálném čase). Zajišťujeme nejen kvalitní diagnostiku, ale také rychlý svoz vzorků a služby, jako je elektronická publikace výsledků či možnost elektronické žádanky. V současné době spolupracujeme s více než 4 000 lékařů a ročně provedeme okolo 5,3 mil. testů.

Činnost laboratoří zajišťuje tým zkušených a odborně kvalifikovaných pracovníků, využívajících nové efektivní analyzátory. Ty poskytují výhodu velmi rychlého zpracování vzorku, umožňují práci s nízkými objemy biologických tekutin v případě menšího objemu vzorku a také detailní dohled nad celým průběhem analýzy. Na vzdělání a kontakt s posledními trendy v jednotlivých oborech je kladen velký důraz, pracovníci se pravidelně účastní odborných školení a seminářů.

Našimi kritérii jsou:

Kvalita vyšetření oceněná prestižní mezinárodně uznávanou akreditací podle normy ČSN EN ISO 15189 na všech pracovištích laboratoří.

Rychlost provedení vyšetření a předání výsledků – a to klasickou písemnou formou výsledkového listu, zajištěnou vlastní svozovou službou, nebo zabezpečenou elektronickou poštou přímo do ambulantního programu lékaře. Navíc je zde možnost využít program ELVYS (ELektronické VYSledky), kde pod svým heslem získá lékař kdykoli i z domácího počítače či z mobilního telefonu informace o výsledcích vyšetření svého pacienta. Program poskytuje i aktuální informaci o objemu bodů vynaložených lékařem na laboratorní vyšetření v konkrétním měsíci (podrobněji viz Elektronická laboratoř).

EUC Laboratoře a zdravotnická skupina EUC

EUC Laboratoře jsou od roku 2010 součástí skupiny EUCZdravotnická skupina EUC tvoří největší síť ambulantních klinik v ČR. Je největším poskytovatelem ambulantní péče, prémiové péče, mamoscreeningu a lékařské péče pro zaměstnavatele. Od roku 2011 investovala 544 milionů korun především do modernizace přístrojů, vzdělávaní zaměstnanců a elektronizace systémů a služeb. V 28 zdravotnických zařízeních napříč ČR (včetně 10 prémiových), 19 lékárnách a 14 laboratořích zaměstnává 1890 lidí, kteří poskytnou péči 1,8 milionu pacientů ročně. Na podzim 2017 vydala jako první v sektoru zdravotnictví v ČR emisi dluhopisů, v celkovém objemu 1,4 miliardy korun.