Články

Strach z dalšího infarktu nebo mrtvice?

Strach z dalšího infarktu nebo mrtvice? Zkontrolute si cholesterol.  Vyplňte krátký anonymní dotazník a můžete získat vyšetření zdarma. 

Sezona klíšťat je tu!

Letošní klíšťová sezona již začala a je v plném proudu. I přes svoji nepatrnou velikost představují klíšťata hrozbu pro všechny, kteří vyrážejí do přírody. Lze se s nimi setkat téměř kdekoliv, na zahradě, u vody, v lese i v parcích.

Prevence anémie z nedostatku železa

Únava se může objevit ve všech ročních obdobích. Pokud trvá déle, neskrývá se pod ní onemocnění?  Jednou z nejčastějších příčin je anemie způsobená  nedostatkem železa v organismu.

Vitaminy a minerály - Máte dostatek vitaminů a minerálních látek?

Vyvážené hladiny vitaminů a minerálů jsou potřebné pro  normální fungování důležitých chemických procesů v organismu. Vitaminy jsou látky, které si tělo nedokáže samo vyrobit a musí je získat v potravě nebo v doplňcích z lékárny. Výjimkou je zde pouze vitamin D, který si v letním období  po dopadu slunečních paprsků na kůži (záření UVB) dokáže tělo samo vyrobit.  Stejně tak je v potravinách důležitý vyvážený příjem minerálů.

Laboratorní balíčky pro sportovce

Představujeme nabídku šesti Balíčků pro sportovce odstupňovaných podle rozsahu vyšetření a zaměření sportovce, které vznikly ve spolupráci Centra sportovní medicíny EUC Kliniky Liberec a EUC Laboratoří.

Období respiračních onemocnění v celé své pestrosti v laboratoři mikrobiologické molekulární biologie

Období respiračních onemocnění v celé své pestrosti v laboratoři mikrobiologické molekulární biologie