Aktuality

Zkrácení provozní doby OM Františka Křížka

15.9.2019 Odběrová místnost Františka Křížka 22, Praha 7 bude v období 16.9. - 20.9. v provozu od 6:30-12:00 hod.

Celý článek

Přesvědčili jsme bezmála 800 Čechů, že prevence je lepší než léčba

Náhledová fotografie

26.6.2019 V květnu a v červnu jsme společně s kolegy z EUC Klinik uskutečnili pět zastávek na náměstích pěti měst. Vždy od 12 do 18 hodin měli příchozí možnost absolvovat vyšetření či konzultaci u našich odborníků z oblasti praktického lékařství, diabetologie, mamologie a laboratorního testování.

Celý článek

Blesk ordinace - Zdravotní odpoledne

Náhledová fotografie

20.5.2019 Navštivte stany EUC Kliniky a zkontrolujte svůj aktuální zdravotní stav. Těší se na Vás odborníci z EUC Laboratoří.

Celý článek

Neběhá vám to?

Náhledová fotografie

13.5.2019 Zima skončila a vy stále nejste ve formě? Laboratoře mohou odhalit skryté problémy ve vaší výkonnosti.

Celý článek

Nový Newsletter 1/2019

21.1.2019 V dalším čísle našeho laboratorního Newsletteru se věnujeme vyšetřením laboratorní diagnostiky infekčních agens metodou PCR. Skvělá citlivost a specifičnost metod PCR je všeobecně známá. I když počty vyšetření těmito metodami stále rostou, jsou v současné laboratorní diagnostice stále využívány méně, nežli bychom vzhledem k jejich užitné hodnotě očekávali. Důvodem je zřejmě přetrvávající omyl, že pro každodenní praxi se jedná o příliš nákladná vyšetření. Bodové ohodnocení úhrady těchto testů zdravotními pojišťovnami se ale v roce 2017 změnilo, a cena se dnes pohybuje na úrovni běžných serologických vyšetření jako je např. Western blot. V Newsletteru 1/2019 najdete podrobný popis výhod diagnostiky infekčních agens metodou PCR, postupy odběru i klinické využití. Newsletter 1/2019 - PCR vyšetření Za kolektiv EUC Laboratoří MUDr. Petr Podroužek, CSc. RNDr. Miloslav Semanský odborný ředitel, EUC Laboratoře provozní ředitel, EUC Laboratoře

Celý článek

14. listopad je Světovým dnem diabetu

Náhledová fotografie

13.11.2018 Diabetes (cukrovka) je závažné onemocnění, při němž si tělo neumí poradit se zvýšenou hladinou cukru v krvi. Zvýšení hladiny krevního cukru způsobuje produkce nebo nedostatečné využití hormonu inzulinu, který je produkován slinivkou břišní. Ten umožňuje přesun cukru (glukózy) z krve do buněk, kde slouží jako zdroj energie. V České republice dnes cukrovkou trpí asi 9 % populace. Alarmující je zejména rychlost nárůstu počtu onemocnění, od roku 1990 se počet nemocných již zdvojnásobil. K tomu je navíc třeba připočítat asi 200 000 lidí, kteří zatím o své nemoci nevědí.

Celý článek

Laboratorní diagnostika - technologie dneška a zítřka

11.10.2018 Moderní technologie mění téměř ze dne na den možnosti laboratorní diagnostiky. Přečtěte si nový článek našeho odborného ředitele MUDr. Petra Podroužka, CSc.

Celý článek

Sobota 29.září 2018 je „Světovým dnem srdce“.

Náhledová fotografie

27.9.2018 V sobotu 29.září 2018 mohou lidé na celém světě oslavit Světový den srdce. Jedná se o akci založenou v roce 2000 a organizovanou každoročně Světovou organizací srdce a Světovou zdravotnickou organizací. Tento rok je hlavní myšlenkou sdílet mezi sebou informace, jakým způsobem lze srdce udržovat zdravé a podpořit zdravý životní styl.

Celý článek